آخرین اخبار

خانه / مقالات / عوامل موثر بر قیمت خرید دیزل ژنراتور

عوامل موثر بر قیمت خرید دیزل ژنراتور

بسیاری از خریداران دیزل ژنراتور در ابتدای امر دچار سردرگمی زیادی خواهند بود. شرکت‌های متعدد و برند‌های مختلف با قیمت‌های متفاوت هر خریداری را دچار تردید خواهد کرد.

عوامل موثر بر قیمت خرید دیزل ژنراتور
تعریف دیزل ژنراتور و مزایای استفاده از آن

وابستگی هر روزه و مداوم دنیای امروز به وجود انرژی الکتریکی و مشتقات آن قابل انکار نیست. تمام دستگاه‌ها به منابع تامین نیروی الکتریکی نیاز داشته و در این میان داشتن یک منبع الکتریکی قابل اعتماد همانند دیزل ژنراتور برای تمامی مکان‌ها و تکنولوژی رو به رشد، امری واجب محسوب می‌شود.

دیزل ژنراتور که از دو قسمت اصلی موتور دیزل ژنراتور و دینام تشکیل شده است، وظیفه اصلی و اولیه آن تولید نیروی الکتریسته در زمان‌های نبود برق و شرایط قطعی می‌باشد. به صراحت می‌توان گفت که نبود برق و یا حتی اختلال در آن، صنایع و فعالیت‌ها از جمله زندگی عادی و روتین انسان را فلج خواهد کرد.

در اینجا لازم است چند مورد از مزایای اصلی استفاده از دیزل ژنراتور را یادآوری کنیم:

مصرف سوخت کم در مقایسه با موتور‌های احتراقی بنزینی
آلودگی بسیار کمتر گاز‌های خروجی اگزوز
تولید قدرت بالا بوسیله موتور (حدود ۵۰۰۰ اسب بخار)
عمر نسبتاً بالا

الزامات دیزل ژنراتور

استعلام قیمت خرید دیزل ژنراتور از شرکت‌های مختلف برای انتخاب یک دیزل ژنراتور مناسب برای پروژه، به تنهایی کافی نیست. دانستن برخی نکات ضروری از الزامات دیزل ژنراتور می‌تواند کمک شایانی به انتخاب بهتر شما برای تفکیک قیمت خرید دیزل ژنراتور باشد.

وجود الزامی یک باطری با ولتاژ ۲۴ ولت با ظرفیت کافی جهت تأمین سیستم استارت الکتریکی موتور دیزل کوپل شده با ژنراتور مستقر با بارگیری سبک
تعبیه یک دستگاه شارژ باطری اتوماتیک در تابلو فرمان دیزل ژنراتور
وجود مخزن هوای فشرده، کمپرسور بنزینی یا دیزلی و کمپروسور الکتریکی با ظرفیت متناسب برای دستگاه کمپرس هوا
تجهیز دیزل ژنراتور‌های استندبای با بار سبک و همچنین بار سنگین به سیستم خنک کاری آب
تجهیز محفظه موتور و سیلندر‌ها به فیلتر‌های هوای ورودی جهت کاهش صدا و جلوگیری از ورود گرد و غبار
تجهیز سیستم سوخت رسانی به فیلتر‌های سوخت

قیمت خرید دیزل ژنراتور

خرید دیزل ژنراتور همانند خرید پوشاک و یا لوازم مصرفی از سایت‌های فروشگاهی نیست. بی اطلاعی از قیمت خرید دیزل ژنراتور نه تنها در ایران بلکه در وب سایت‌های خارجی نیز به چشم می‌خورد. شاید اولین سوال پیمانکار هنگام تماس با شرکت‌های فروش دیزل ژنراتور درخصوص حدود قیمت خرید دیزل ژنراتور باشد. اما باید متذکر شد که بنا به دلایل زیاد از جمله وارداتی بودن دیزل، تغییر قیمت ارز می‌تواند تأثیر چشمگیری بر قیمت خرید دیزل ژنراتور داشته باشد.

عوامل موثر بر قیمت خرید دیزل ژنراتور

سیستم پیچیده و وجود قطعات متعدد الکتریکی و مکانیکی استفاده شده در دیزل ژنراتور، قیمت آن را تحت تاثیر خود قرار داده است. همین امر باعث شده است که فاکتور‌های مهمی از جمله موارد زیر در قیمت خرید دیزل ژنراتور خود را به خوبی نشان دهد:

توان خروجی دیزل (ظرفیت دستگاه)
برند تولید کننده موتور دیزل ژنراتور
برند تولید کننده دینام
محل نصب دیزل ژنراتور
تعداد دیزل
اصالت ژنراتور دیزلی
گشتاور موتور و میزان چزخش موتور (برحسب دور در دقیقه)
تابلو برق
رادیاتور
رگولاتور ولتاژ
کانوپی
قیمت ارز

تاثیر مصرف سوخت بر تغییر قیمت خرید دیزل ژنراتور

برای بسیاری از خریداران و کارفرمایان علاوه بر موارد بالا، مصرف سوخت دیزل ژنراتور می‌تواند جزو فاکتور‌های مهم در انتخاب و خرید دیزل ژنراتور باشد. فاکتور‌هایی که در مصرف سوخت ژنراتور تاثیر بسزایی دارند شامل:

نوع موتور دیزلی
تعداد سیلندر
کورس پیستون
چیدمان خطی یا خورجینی سیلندر
قطر پیستون
سیستم تزریق سوخت
سلامت موتور دیزلی
کیفیت سوخت مصرفی
سرویس منظم دوره‌ای

و، اما از همه مهمتر مصرف سوخت دیزل ژنراتور به توانی که از آن استخراج می‌شود هم بستگی دارد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که چنانچه میزان بارگیری یک دیزل ژنراتور را دو برابر کنیم، میزان مصرف سوخت دوبرابر نخواهد شد؛ بلکه از دوبرابر کمی کمتر می‌شود. همین امر باعث می‌شود که در اغلب مواقع دو یا چند دیزل ژنراتور با قدرت متوسط را جایگزین یک ژنراتور با قدرت بالا کنند.

تأثیر خدمات پس از فروش بر قیمت خرید دیزل ژنراتور

خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور

همیشه بعد از انتخاب دیزل ژنراتور و یا هر محصول دیگر، خدمات پس از فروش شرکت‌ها می‌تواند تحلیل قیمت را برای خریدار آسان‌تر کند. اهمیت دیزل ژنراتور به دلیل کاربرد آن به عنوان منبع اصلی توان یک پروژه و یا پشتیبانی ضروری آن در خدمات پس از فروش خود را به خوبی نشان می‌دهد. شرکت‌هایی که خدمات پس از فروش خوبی ارائه می‌دهند قطعاً می‌توانند قیمت خرید دیزل ژنراتور را هم به نسبت آن متغیر در نظر بگیرند.

فاکتور‌های اصلی ایجاد تاثیر منفی بر قیمت خرید دیزل ژنراتور

اعلام قیمت پایین دیزل ژنراتور نسبت به نرخ واقعی آن بصورت آنلاین در وب سایت‌های فروشگاهی، واکنش‌های خاصی را در برداشته است. در بیشتر مواقع خریدار با قیمت ارزان در وب سایت، خود را راغب به خرید دیزل ژنراتور کرده است، اما در زمان مراجعه به شرکت با قیمت متفاوتی روبرو شده است.

آیا قیمت خرید دیزل ژنراتور در همه جا یکسان است؟

با اطمینان خاطر می‌توان گفت که دیزل ژنراتور قطب اصلی در بیشتر پروژه‌ها می‌باشد. هنگام خرید دیزل ژنراتور خریداران از قیمت آن اطلاع چندانی ندارند. در این میان خود قیمت دیزل ژنراتور و مواد آن رابطه مستقیمی باهم دارند. افزایش نرخ فولاد در بازار باعث افزایش قیمت دیزل ژنراتور نیز خواهد شد.

علاوه بر این، وجود منبع برق کوتاه و یا حتی برق محدود شده در برخی از مناطق می‌تواند باعث تغییر قیمت در خرید دیزل ژنراتور شود.

منبع: خاوران نو

ثبت دیدگاه

برو بالا
سوالی دارید؟ چت با Whatsapp